wtorek, 10 grudnia, 2024
Strona głównaArtykuły SponsorowaneMagnesy w produkcji: dowiedz się jak są wykorzystywane!

Magnesy w produkcji: dowiedz się jak są wykorzystywane!

Magnesy używane są na co dzień nie tylko w wielu domach, ale także w zakładach przemysłowych. Stanowią one element urządzeń magnetycznych, bez których niemożliwa byłaby współczesna produkcja nie tylko elektroniki czy sprzętu AGD, ale także żywności czy farmaceutyków. Dowiedz się o tym, gdzie możesz znaleźć magnesy w przemyśle produkcyjnym.

Gdzie można znaleźć magnesy w przemyśle produkcyjnym?

Magnesy w przemyśle można znaleźć niemalże wszędzie, obecne są one zarówno w wielu urządzeniach domowych, jak i tych stosowanych właśnie podczas produkcji przemysłowej. Magnesy różnią się między sobą rozmiarem, składem, a także wytrzymałością, co zależy przede wszystkim od ich zastosowania. Do najczęściej stosowanych magnesów przemysłowych można zaliczyć magnesy neodymowe oraz magnesy ferrytowe (ceramiczne). Magnesy te są formowane w dowolne kształty w zależności od ich późniejszego przeznaczenia, ponadto są one dostosowywane również do środowiska, w którym mogą zostać umieszczone, przede wszystkim do temperatury i mogących pojawić się specyficznych zanieczyszczeń.

Zastanawiasz się, w jakich branżach wykorzystuje się magnesy przemysłowe? Jednoznaczne sformułowanie pełnej listy możliwości, jakie oferują silne magnesy w przemyśle produkcyjnym wydaje się niemożliwe. W przemyśle wydobywczym wykorzystywane są one do oddzielania rudy od metalu, farmaceutyki czy żywność sprawdzane są metalem w celu usunięcia wszystkich cząstek żelaza, a drogi, parkingi czy pasy startowe lotnisk zamiatane są za pomocą urządzeń magnetycznych, aby usunąć złom, który może uszkodzić opony, czy nawet pojazdy. Ponadto magnesy można znaleźć w przedmiotach takich, jak transformatory, silniki elektryczne, wzmacniacze i wiele innych rodzajów sprzętu przemysłowego.

Separacja magnetyczna – nieodłączna w procesie produkcyjnym

Separacja magnetyczna to proces polegający na oddzieleniu materiałów magnetycznych od skrawków i niepożądanych substancji, czyli inaczej pozbyciu się elementów metalowych z innych substancji. Co istotne, za pomocą tej techniki z łatwością można usunąć z towarów niechciane metale, a tym samym utrzymać je w odpowiedniej czystości. Proces ten stosowany jest nie tylko w centrach recyklingu, ale także w górnictwie, czy w przemyśle przetwórczym do usuwania zanieczyszczeń ze strumieni produktów. Ma to ogromne znaczenie w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Separację magnetyczną stosuje się także w przemyśle chemicznym, a także w takich nieoczywistych branżach jak mleczarska, zbożowo-młynarska, olejowa czy tekstylna.

Separator magnetyczny może okazać się przydatny nie tylko w samym procesie produkcyjnym, ale także do oczyszczenia zakładu z drobin metalu, które mogą niepożądane dostać się do gotowych wyrobów. Jednym z popularnych rodzajów separatorów jest wałek magnetyczny, czyli uniwersalny wyrób znajdujący zastosowanie w procesie separacji. Odpowiedni jest on zarówno do oczyszczania produktów sypkich, jak i lejnych czy gazowych. Jeżeli poszukujesz urządzenia magnetycznego odpowiadającego Twoim potrzebom odwiedź stronę zaufanego producenta magnesów Magnepol.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Most Popular

Recent Comments